Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
NEW SCIENTIST ⟩ Üleilmset kokkulepet elurikkuse kao peatamiseks praegu ei eksisteeri Kogu maailm on hõivatud COP26 kliimatippkohtumise tulemuste lahti mõtestamisega, kuid põhjust on mõelda ka nendele inimestele, kes planeedi loodusväärtusi säilitavad püüavad. ÜRO bioloogilise mitmekesisuse tippkohtumist on pandeemia tõttu juba kolm korda edasi lükatud ja nüüd on selge, et see toimub füüsiliselt Hiinas alles aprillis. Esimene kohtumine toimus üle veebi oktoobris.

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Markus Vetemaa: Läänemere seisund annab põhjust ettevaatlikuks optimismiks Tartu ülikooli Eesti mereinstituudis uuritakse eri aspektidest nii Läänemerd kui ka Eesti mageveelisi siseveekogusid. Mereinstituudi direktor Markus Vetemaa on erialalt kalateadlane, kes juhib ühtlasi instituudis tegutsevat kalabioloogia ja kalanduse osakonda. Professor Markus Vetemaaga vestles kalateadlaste töödest-tegemistest, Läänemere seisundist ja sellest, kuidas elavad muutuvates keskkonna- ja kliimaoludes Eesti kalad, Horisondi toimetaja Helen Rohtmets-Aasa.
New Scientist ⟩ Soome kihutab harvesteriga biomajanduse suunas (1) Ma seisan Soome metsas ja vaatan, kuidas puud üksteise järel maha langevad. Koletislik masin, otsekui mõnest maailmasõjast välja astunud, teeb mändide vahel tapatööd. Ta valib oma järgmise ohvri, haarab tema tüvest ja lõikab temast läbi nagu nuga võist. Kui puu kanarbikuväljale kukub, tõstab Scorpioni-nimeline masin ta nagu oma võitu kuulutades üles, rebib talt oksad ja veristab ta kolmeks tükiks. Sekunditega on kõik läbi, kirjutab New Scientisti kaasautor Graham Lawton
Tagasi üles
Back