Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Suur lugu
NÄDALA TEADUS ⟩ Sel aastal võtan ennast kätte ja hakkan paremaks inimeseks Suurem osa meist muudaks hea meelega midagi oma isiksuse juures. Näiteks tahaksid paljud meist olla kohusetundlikumad, sotsiaalselt aktiivsemad või muretseda vähem. Ehkki mõned soovitud muutused juhtuvad paljudega vanemaks saades niikuinii, võivad muutustele kaasa aidata nii psühhoteraapia kui ka teaduspõhised eneseabivõtted, nagu taskuteraapia nutitelefoni abil. Uus aasta on pidulikult vastu võetud. On välja puhatud ja toad on ära koristatud. Nüüd on paras aeg hakata mõtlema, mida saabunud aastaga õieti peale hakata.
BIOTOOPIA ⟩ Kuidas muuta ökoloogia erootiliseks? Seekordne «Biotoopia» festival-konverents oli katse kaasata inimliku leidlikkuse eri väljundeid – kunsti, filosoofiat ja loodusteadusi –, mitte üksnes aitamaks meil mõelda loodusest, vaid mõelda koos loodusega. Liivlaste usundist indiaani kosmoloogiateni, pahkjuurelistest küpressidest taimede kommunikatsioonini, Zhuangzi mõistulugudest pedagoogikani – ükskõik mida üritusel ka esitleti, omandas see ökokriisi teadvustamise taustal erilise valuliku teravuse.
BIOTOOPIA ⟩ Timur Si-Qin: Psühhedeelikumid on põhimõtteliselt põlisrahvaste tehnoloogia Selle nädalal neljapäevast laupäevani toimuv Biotoopia ürituste sari on mitmes mõttes eriline. Nii Viinistu kunstisadamas kui ka veebis toimuvat nähtust on raske ühtsetesse raamidesse panna: see on korraga nii kunstifestival kui ka teaduskonverents – siin satuvad sümbioosi teadus ja kunst, muusika ja inimjärgne filosoofia. Kõnelevad oma ala tipud nii kaugelt kui ka lähedalt. Koos otsitakse lahendusi planeedi kõige põletavamatele küsimustele ning üritatakse eri valdkondade teadmisi sünteesida.

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Näituseelamus ⟩ Mida võrgurobot unes näeb? Fraas «Kui sa vaid näeksid, mida ma su silmadega olen näinud» on hakanud kummitama kunstisaalides. Kõigepealt kohtasime seda Katja Novitskova Veneetsia biennaali Eesti paviljoni ja Kumu näituse pealkirjas. «Murtud sümmeetriate» näitusel kordub see Yu-Chen Wangi monoloogilises videoinstallatsioonis. Ridley Scotti filmis «Blade Runner» ütleb replikant, androidrobot Roy Batty seda esimesena hiina silma­insenerile, kes ta silmad disainis.
Tagasi üles
Back