Galerii: Antarktikasse suunduva merereisi meeskonnaga viidi läbi päästeõppus

Antarktika merereisile suunduva meeskonnaga viidi täna läbi päästeõppus, mida jälgis ka Postimehe fotograaf.

20. veebruaril jõudis laev Nasvale, kus algasid tööd tema ekspeditsiooniklaariks tegemiseks. Just Saaremaal sündis ka admiral Bellingshausen, kelle avastuse 200. aastapäeva tähistamiseks reis Antarktikasse ette võetaksegi.

Eesti meremuuseumi ja MTÜ Thetis Ekspeditsioonid korraldatud ekspeditsioon algab juulis Kroonlinnast ja kestab veebruarini 2020.

Reisi kulminatsiooniks peaks kujunema 27. jaanuar 2020, mil tähistatakse jäise mandri avastamise 200. aastapäeva ning seejärel algab kodutee.

Purjeka Eestisse tüürinud kapten Meelis Saarlaid ütles, et suures osas järgib reis kunagist Bellingshauseni marsruuti läbi Euroopa ja üle Atlandi kuni Drake'i väinani, kustkaudu plaanitakse jõuda Antarktika poolsaarele. Erinevalt admirali kunagisest reisist see ekspeditsioon ümber Antarktika ei purjeta.

Ka ettevõtmisega seotud reisimehe Tiit Pruuli sõnul ei järgita Bellingshauseni marsruuti sajaprotsendiliselt. Kroonlinnast välja sõites oleks esimene peatus Helsingis ning seejärel võetakse suund Saaremaale. Samuti plaanitakse peatuda Oslos, Gdanskis ja Kaliningradis, kus koostöös sealsete meremuuseumidega oma lugu huvilistele pajatatakse.

Tagasi üles
Back