Kenya põhjaosast leitud inimlaste 1,5 miljoni aasta vanuste jälgede põhjal rekonstrueeritud kõnnak, rüht, kasv ja teised omadused sarnanevad väga tänapäeva inimese omadega.
Inimese kauge eellane oli meiega üllatavalt sarnane
Teadlased leidsid mudasest jõekaldast Homo erectuse alamliigi Homo ergasteri jäljed, millest ühed kuulusid lapsele ning teised täiskasvanule, kelle pikkus oli arvatavasti pisut alla 180 cm, vahendab
.
Lõuna-Aafrika Vabariigi Kaplinna Ülikooli teadlase David Brauni sõnul oli jäljed jätnud inimlaste suur varvas, mis on paralleelne ülejäänud varvastega, mis on omane ka nüüdisaegsetele inimestele, kuid mitte puu otsas ronivatele inimahvidele.
Lisaks võis jälje omanikul olla inimjala kumer võlv ja lühikesed varbad, mis viitavad kahel jalal kõndimisele.
Jäljed hämmastasid teadlasi sellega, et need jätnud olendid sarnanevad kasvu, rühi, kaalu, sammupikkuse ja kõnnaku poolest tänapäevase inimesega ning kui Homo sapiens asus Maa peal tegutsema umbes 200 000 aasta eest, on nüüd selgunud, et praegune liikumisviis oli inimese sugulastele omane juba vähemalt pooleteise miljoni aasta eest.
Leitud jäljed on inimese eellaste jälgede seas vanuselt teisel kohal, vanimad jäljed on leitud Tansaaniast ning need kuulusid meie märksa kaugemale sugulasele Australopithecusele.