Nimelt on nulli tundmaõppimine ühiskonna toimimises täiesti asendamatu ning matemaatilise võimekuse ja seega ka inimliku mõtte üks olulisemaid alustalasid. Ei ole sellest pääsu näiteks vana hea peast arvutamise puhul ning teatavasti on arvutisüsteemide alusekski nullidest ja ühtedest koosnev kahendsüsteem.
Samas on inimese vaimset võimekust uurivatele teadlastele juba aastaid selge, et nullkoguse ehk eimillegi matemaatilise tähistamise näol on tegemist küllaltki keeruka abstraktse ideega, mille äraõppimine valmistab tihti suurt vaeva. Ajaloost on teada mitu tsivilisatsiooni, kes ei jõudnud ilmselt kogu oma olemasolu jooksul kordagi nii kaugele, et oleksid nullkoguse matemaatikas formuleerinud.
Seetõttu on loomade vaimse võimekusega tegelevatel teadlastel huvitav uurida, kas inimesed on nulli mõistmises üksi. Varem oli teada, et see oskus on siiski olemas ka šimpansidel ja vervetahvidel ning ainsa mitteimetajana ka ühel kuulsal hallpapagoil nimega Alex. Nüüd selgus, et mesilased on esimesed selgrootud, kelle puhul on selline oskus tuvastatud.
Uuringutega on selgeks tehtud, et mesilased peavad olema ühed intelligentseimad putukad, kes on võimelised lahendama õietolmu korjega seotud logistilisi probleeme, infojuppe kombineerima ja kategoriseerima ning juba kogutud teadmisi üksteisele edasi andma. Lisaks oli teada, et nad on võimelised neljani loendama.
Reedel teadusajakirjas Science ilmunud artiklis kirjeldab Austraalias asuva Melbourne’i Kuningliku Tehnoloogiainstituudi (RMIT) teadlane Scarlett Howard koos kolleegidega kavalat katset, milles saadi kinnitust, et null kui matemaatiline suurus on mesilastele täiesti arusaadav.