K, 31.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kaval uuring näitas, kuidas Vikipeedia salaja teadusartikleid mõjutab

Eva-Lotta Kivi
, Teemaveebide toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Tallinn. 29SEP17. Illustreeriv pilt. Vikipeedia, wikipedia, siinus, teadus. Foto: Erik Prozes, Postimees
Tallinn. 29SEP17. Illustreeriv pilt. Vikipeedia, wikipedia, siinus, teadus. Foto: Erik Prozes, Postimees Foto: ERIK PROZES/

Teadustöö, mille allikana on kasutatud Vikipeediat, ei mõju eriti usaldusväärsena. See, kui uurimistöö autor Vikipeediale kui allikale ei viita, ei tähenda aga, et ta seda ilmtingimata ei kasuta. 

USA Massachusettsi tehnoloogia instituudi (MIT) ja Pittsburghi ülikooli teadlaste eksperiment-uuring näitas, et Vikipeedia mõjutab teadustöödes kasutatavat sõnavara.

Neil Thompson (MIT), kes on uuringu üks autoritest, selgitas pressiteates, et inimesed ei viita oma teadustöödes Vikipeediale, sest suur osa institutsioonidest ei soovita või lausa keelavad seda teha. See ei tähenda, et Vikipeediat aga ei kasutataks – Thompson tunnistas, et nii tema kui ka tema kolleegid teevad seda mingil määral.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles