L, 10.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Salisbury tasandikult leiti puidust «Stonehenge´i» asupaik

Inna-Katrin Hein
Salisbury tasandikult leiti puidust «Stonehenge´i» asupaik
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Salisbury tasandikult leiti puidust «Stonehenge´i» asupaik. Fotol megaliitehitis Stonehenge
Salisbury tasandikult leiti puidust «Stonehenge´i» asupaik. Fotol megaliitehitis Stonehenge Foto: SCANPIX

Suurbritanniast Wiltshire´ist Salisbury tasandikult leiti pronksiajastust pärit kuulsa megaliitehitise Stonehenge`i puidust versiooni asupaik

See pärineb neoliitilisest või pronksiajastust ning see leiti kuulsast kiviehitisest vaid 900 meetri kauguselt, kirjutab The Telegraph.

Arheoloogide sõnul võidi see ehitada samal ajal, mil Stonehenge valmis sai – umbes 4500 aastat tagasi.

Puidust postidest oli tehtud kaks ringi, milles oli kaks sissepääsu. Need asusid kirdes ja edelas. Ehitise ümber võis aga matmispaik olla.

Kogutud informatsiooni põhjalt tehakse arvutijoonis, milline see ehitis välja näha võis.

Teadlaste arvamused, milleks puidust «Stonehenge`i» kasutati, lähevad lahku. Enamik ekspertidest on arvamusel, et esimesed 500 aastat oli see matmispaik.

Üks teadlane käis välja mõtte, et tegemist oli tseremooniapaigaga, kus toimusid kogukonna ühised niinimetatud transsi viimise tantsud.

Uuringut juhtiva Birminghami ülikooli arheoloogi Vince Gaffney arvates võidakse piirkonnast veel midagi uut ja huvitavat leida, kuna enamik Stonehenge`i ümbrusest on läbi uurimata.

Märksõnad
Tagasi üles