Kas arvutiajastul on käekiri üldse enam oluline?
Käekiri on oluline ka arvutiajastul, sest trükitekst annab edasi üksnes teavet, kuid käekiri on individuaalne ja annab edasi kirjutaja isiksust. Peale selle on näiteks ilmnenud, et kirjutatud teksti sisu jääb paremini meelde kui trükitud teksti sisu.
On levinud arvamus, et käekiri annab viiteid inimese olemuse kohta. Vastab see tõele?
Esiteks on korralik käekiri kirjatehnika tulemus. Halva kirjatehnika korral on kõik tähed inetud. Me ju ei eelda, et arstidel puudub vastutustunne või oma seisukoht üksnes sellepärast, et nende käekiri on loetamatu. Teisest küljest, kui olete hea kirjatehnika omandanud, saate hakata oma käekirja isikupäraseks muutma ning isikupärane käekiri viitab teataval määral teie isiksusele. Kui te kirjutajat ei tunne, siis vaevalt tema käekiri teile midagi tema kohta ütleb. Enamik meist ei ole edukalt kirjutama õppinud. Kui te ei ole edukalt klaverit mängima õppinud, ei kõla teie klaverimäng hästi. Kas seda võib siis isikupära puudumiseks pidada?
Liiguvad ka jutud, et vasakukäelised inimesed on teistest andekamad. On sellel mingisugust tõepõhja?
Mina isiklikult arvan, et see on suuremalt jaolt müüt. Võib esineda erinevusi käitumises, sest paremat ajupoolkera peetakse emotsionaalsemaks ja vasakut analüüsivamaks. Arvatakse, et vasakukäelised on loovamad, sest nende liigutuste kontroll on paremini seotud emotsionaalsete ajukeskustega. Paljud kuulsad kunstnikud olid tõepoolest vasakukäelised.