Saada vihje

Teadlased: universum laguneb koost palju varem, kui seni olime arvanud (3)

NASA tabas Musta augu serval veidra kosmilise disko. Just kuskil seal sündmuste horisondil toimuv tegevus määrabki selle, kaua meie universum kestab, kuid mitte ainult.
NASA tabas Musta augu serval veidra kosmilise disko. Just kuskil seal sündmuste horisondil toimuv tegevus määrabki selle, kaua meie universum kestab, kuid mitte ainult. Foto: Postimees

Kujuta ette aega, mil isegi viimased kustuvad tähed on otsad andnud, galaktikad hajunud olematuseks ja universum on vaid lõputu, jäine tühjus. Mis saab edasi, kui aegruumi kohal hõljub vaid aimatav viirastus kunagisest hiilgusest?

Hollandi teadlaste värske uurimus on toonud universumi oodatava eluea osas välja ülipikas plaanis üsna «vapustava» järelduse – kui varem räägiti kõiksuse eluea kohta numbritest, mis panid pea pöörlema ka kõige kogenumal astrofüüsikul, siis nüüd on see aeg kukkunud kolinal meie jaoks palju «käegakatsutavamaks».

Ärme muidugi unusta, et «käegakatsutav» tähendab siinjuures siiski ajahulka, mis ületab meie arusaamise piirid mitme-mitmekordselt.

Kommentaarid (3)
Tagasi üles