Saada vihje

Üliõpilased: ravimid on kallid ja nüüd me hakkasime neid ise tegema – taimede abil

Ottawa ülikooli tudengid töötasid välja Phytogene'i, taimepõhise süsteemi, mis võimaldab inimestel kodus olulisi ravimeid kasvatada. Ozempicu puudusest inspireerituna pälvis see keskkonnasõbralik innovatsioon ülemaailmse tunnustuse ja tõotab muuta seda, kuidas me ravimitele ligi pääseme.
Ottawa ülikooli tudengid töötasid välja Phytogene'i, taimepõhise süsteemi, mis võimaldab inimestel kodus olulisi ravimeid kasvatada. Ozempicu puudusest inspireerituna pälvis see keskkonnasõbralik innovatsioon ülemaailmse tunnustuse ja tõotab muuta seda, kuidas me ravimitele ligi pääseme. Foto: Ottawa ülikool

Ottawa ülikooli (University of Ottawa ehk uOttawa) tudengite meeskond on loonud revolutsioonilise biotehnoloogilise platvormi nimega Phytogene, mis kasutab tubakataime sugulast ravimite tootmiseks. Selle abil saab säästlikult valmistada olulisi peptiidravimeid, näiteks GLP-1 retseptori agoniste (ehk sarnase toimega), mille hulka kuulub ka diabeediravim Ozempic.

Taimedes toodetud semaglutiid – uus tee ravimiturule

Projekti juhivad biotehnoloogia ja biomeditsiiniteaduste neljanda aasta tudengid Victor Boddy ja Teagan Thomas. Nende eesmärk on vähendada ravimite tootmiskulusid, muuta arstiabi kättesaadavamaks ja lahendada üleilmseid ravimipuuduse probleeme – eriti arengumaades.

Kommentaarid
Tagasi üles