Saada vihje

Kas nüüd ongi kunsttaim valmis – õhust ja päikesest sünteesib see reaktor kütust paaki

Copy
See veider masin võtab öösel õhust süsinikdioksiidi ning sünteesib selle päeval kontsentreeritud päikesevalguse toimel sünteesgaasiks, mis põleb. Seda omakorda saab kütusena kasutada. Taustal on näha valgust koondav nõgus peegel.
See veider masin võtab öösel õhust süsinikdioksiidi ning sünteesib selle päeval kontsentreeritud päikesevalguse toimel sünteesgaasiks, mis põleb. Seda omakorda saab kütusena kasutada. Taustal on näha valgust koondav nõgus peegel. Foto: Sayan Kar / Cambridge´i Ülikool

Cambridge’i ülikooli teadlased on loonud uue reaktori, mis kogub öösel süsihappegaasi ja muundab selle päeval kasulikuks sünteesgaasiks, mida saab kasutada kütusena, toimides peaaegu nagu taim.

Teadlased Cambridge’i Ülikoolist on välja töötanud päikesepaneelidega töötava reaktori, mis suudab atmosfäärist süsihappegaasi (CO₂) koguda ja muundada gaasiks, mida võiks tulevikus kasutada sõidukite kütusena, elamute energiavarustuses või isegi ravimite tootmisel.

Inspiratsiooni on saadud fotosünteesist ning teadlased usuvad, et nende tehnoloogiat on lihtsam laiendada kui varasemaid päikeseenergial põhinevaid seadmeid. Uuring avaldati ajakirjas Nature Energy.

Tagasi üles