Saada vihje

See droon põikleb puude ja okste eest pimedas metsas ja on väle nagu jänes (1)

Copy
Erinevalt traditsioonilistest MAV-droonidest, mis kasutavad visuaalseid sensoreid ja peavad toime tulema lühikese tuvastusulatuse ja vähese valguse probleemidega, kasutab SUPER LiDAR-i süsteemi, mille abil saab reaalajas täpsema ruumilise ülevaate.
Erinevalt traditsioonilistest MAV-droonidest, mis kasutavad visuaalseid sensoreid ja peavad toime tulema lühikese tuvastusulatuse ja vähese valguse probleemidega, kasutab SUPER LiDAR-i süsteemi, mille abil saab reaalajas täpsema ruumilise ülevaate. Foto: Hongkongi ülikool

Teadusajakirjas Science Robotics avaldatud uus uuring tutvustab Hongkongi Ülikooli teadlaste loodud tipptasemel mikroõhusõidukit (MAV) SUPER (Safety-Assured High-Speed Aerial Robot). See droon suudab navigeerida suurte kiirustega ka keerulistes ja tundmatutes keskkondades, näiteks pimedas metsas, kasutades kerget LiDAR-andurit ja tehisintellektil põhinevaid juhtimisalgoritme.

Varasemad katsed luua autonoomseid droone, mis suudaksid reaalajas takistusi vältida, on sageli ebaõnnestunud, kuna tavapärased kaamerasüsteemid ei suuda liikumise ajal täpselt keskkonda tajuda. SUPER seevastu ühendab kaugnägemise, AI-põhise trajektooriplaneerimise ja ülikiire manööverdusvõime, sarnaselt lindudele, kes lendavad suurte kiirustega läbi keeruliste keskkondade.

LiDAR – edu võti

Märksõnad

Tagasi üles