Saada vihje

Teadlased uurisid põhiküsimust: miks me üldse olemas oleme? (7)

Copy
Kuidas muutub määramatu kvantmaailm määratuks, nagu me seda enda ümber näeme? Teadlastel on selle kohta oma teooria, mis selgitab, kuidas kõik jõuab lõpuks ühe reaalsuseni. Meie kõrval aga võib olla ka lugematu arv paralleelmaailmasid.
Kuidas muutub määramatu kvantmaailm määratuks, nagu me seda enda ümber näeme? Teadlastel on selle kohta oma teooria, mis selgitab, kuidas kõik jõuab lõpuks ühe reaalsuseni. Meie kõrval aga võib olla ka lugematu arv paralleelmaailmasid. Foto: Gerd Altmann / Pixabay

Teadlaste värskelt avaldatud uuring, mis sukeldub kvantmehaanika «paljude maailmade tõlgendusele» ning põhineb ühtse ajaloo puudumisel ehk dekoherentsuse kontseptsioonil, võib kätte näidata, mis on üldse eksisteerimise mõte ja miks me olemas oleme.

Viimase sajandi jooksul tehtud avastused on selgelt kinnitanud, et elame kvantmaailmas, kuid paradoksaalselt tajume reaalsust klassikalisena. See probleem on ka kvantmehaanika keskmes: kuidas kvantmääramatused loovad ikkagi meie igapäevaelu klassikalise reaalsuse?

Barcelona Autonoomse Ülikooli teadlaste uuring otsib seega vastust ka küsimusele, mis esitati tuntud Douglas Adamsi ulmetriloogias "Pöidlaküüdi reisijuht Galaktikas": mis on elu mõte? Kuigi raamatus saadi vastuseks «42», jõudsid teadlased siiski konkreetsemate vastusteni, miks meie maailm on just selline nagu on, ehkki segast on sellegipoolest veel väga palju.

Tagasi üles