Saada vihje

Hiina väidab, et suudab nüüd lihtsa vahendiga eraldada uraani mereveest

Copy
Paksult tuumakütust täis: kui odavate ja lihtsate materjalidega merevett töödelda, annab see meile uraanivarusid kuni tuhandeks aastaks.
Paksult tuumakütust täis: kui odavate ja lihtsate materjalidega merevett töödelda, annab see meile uraanivarusid kuni tuhandeks aastaks. Foto: Splash of Rain / Pexels

Hiina teadlased saavutanud teatud mõttes läbimurde tuumaenergia vallas, leiutades uudse meetodi uraani eraldamiseks mereveest. Üllatuslikult on selle tehnoloogia üheks põhikomponendiks tavaline küünlavaha. Avastus võib muuta tuumaenergia tootmise tulevikku, pakkudes peaaegu piiramatu kütuseallika.

Tuumajaamad vajavad elektri tootmiseks uraani, kuid teadlaste hinnangul jätkub praegustest maismaa uraanivarudest, mille maht on umbes 7,6 miljonit tonni, tuumaenergia vajaduste rahuldamiseks vaid sajandiks.

Samas sisaldavad ookeanid hinnanguliselt umbes 4,5 miljardit tonni uraani – see on ligi 1000 korda rohkem kui maismaal. Need tohutud varud võiksid katta maailma puhta energia vajadused enam kui tuhandeks aastaks.

Tagasi üles