Rajakaameratest looduses on saanud naistele kõhedakstegev oht – vähemalt mõnes riigis

Copy
Teadlase uuringust selgus ootamatult, et seadmeid, mis mõeldud looduse jälgimiseks, kasutatakse hoopis kohalike naiste ahistamiseks. Pilt tiigrireservaadi asukast on illustreeriv.
Teadlase uuringust selgus ootamatult, et seadmeid, mis mõeldud looduse jälgimiseks, kasutatakse hoopis kohalike naiste ahistamiseks. Pilt tiigrireservaadi asukast on illustreeriv. Foto: Soumyajit Nandy / Wikimedia Commons

India põhjaosas asuva Corbetti tiigrite kaitseala ümbruses läbi viidud uuring toob välja ühe ootamatu nähtuse, mida meie oma «kakukaamerate» juures ei oskaks ilmselt ettegi kujutada: sellised pealtnäha süütud  looduskaitse tehnoloogiad, nagu rajakaamerad ja droonid muudetakse naiste jälitamise ja hirmutamise vahenditeks.

Cambridge’i ülikooli teadlane dr Trishant Simlai veetis 14 kuud, intervjueerides 270 kohalikku elanikku, sealhulgas paljusid naisi, kes elavad tiigrireservaadi naabruses. Uuring, mis avaldati ajakirjas Environment and Planning F, näitab, et metsa valvamiseks kasutatavaid droone lennutatakse sihilikult kohalike naiste kohal, et takistada neil loodusandide korjamist – vaatamata sellele, et neil on seaduslik õigus seda teha.

Valveseadmed hirmutavad psühholoogiliselt ja füüsiliselt

Tagasi üles