Hiina Heilongjiangi provintsis pääses farmer oma kodumaja ees napilt Siberi tiigri rünnakust, kuna raske raudvärav tõkestas looma sööstu. Veidi hiljem ründas tiiger samas külas ühte teist meest käest, kes vajas seetõttu operatsiooni. Ametivõimud ja külaelanikud otsivad tiigrit taga.
Video ⟩ Hiina külamees pääses napilt tiigri rünnakust, teine sai hammustada
Sotsiaalmeedias levima hakanud videos on näha, kuidas mees astub tänavale, märkab tiigrit ja tormab tagasi, sulgedes suure rauast värava vahetult enne, kui massiivne loom sellele peale tormab.
A wild tiger was spotted in a village in NE China's Heilongjiang Province and injured a local resident on Monday, authorities said. Video shows the tiger was halted by a gate while attempting to charge at another villager. pic.twitter.com/U3DeCHFLwL
— People's Daily, China (@PDChina) November 18, 2024
Üheminutiline videoklipp, mille autentsust kinnitas Reuters, tekitas Hiinas Weibo platvormil palju tähelepanu. Seejärel hoiatasid Heilongjiangi provintsi ametivõimud kohalikke elanikke, et nad oleksid Siberi tiigrite suhtes valvsad.
Riiklikud ja kohalikud meediaväljaanded teatasid hiljem, et rünnaku ohvriks langes kaks meest. 65-aastane veisekasvataja, kelle perekonnanimi on Zhao, vajas operatsiooni, et päästa oma vasak käsi. Tema poeg ütles kohalikule raadiole, et piirkonnas on liikvel kaks tiigrit.
Ametivõimud pole kinnitanud tiigrite arvu ega teatanud, kas loomad on tabatud.
Riigimeedia sõnul on see esimene kord, kui Siberi tiigrit on Boli maakonnas nähtud.
Mitmed maakonnad on väljastanud teateid, kutsudes elanikke üles teatama tiigrijälgedest või väljaheidetest, hoolitsema oma kariloomade eest ja organiseerima külapatrulle.
«Siberi tiigrid on tavaliselt aktiivsemad varahommikul ja hämariku ajal,» tsiteeris Reuters ametlikku teadet. «Võrreldes teiste suurte kaslastega, võivad nad inimestega koos eksisteerida ega ole eriti agressiivsed.»
Hiinas elab looduses umbes 70 Siberi tiigrit, mis on kaitsealune liik.
Allikad: reuters.com ja firstpost.com