Saada vihje

Lõuna-Korea tegi valmis maailma esimese vesinikkütusel vargtanki (2)

Copy
Artikli foto
Foto: Hyundai Rotem

Lõuna-Korea võib saada esimeseks riigiks, kes arendab ja võtab kasutusele täielikult vesinikkütuseelementidel töötava lahingutanki. Hyundai tütarettevõte Rotem avalikustas oma visiooni K3-seeria tankidest, mis varustatakse tulevikus vesinikul töötava jõuallikaga. Vesinikutehnoloogia parandab tanki liikuvust, kiirendust ja kütuseökonoomiat ning vähendab oluliselt selle kuumuse ja müra jälgi, muutes tanki vaenlase jaoks raskemini avastatavaks.

Vesinikkütuseelemendid hakkavad järk-järgult asendama K-seeria tankide diiselmootoreid, alustades hübriidmootoritest, mis liiguvad vesiniku ja diislikütuse abil. Hyundai Rotemi veebisaidil kirjeldatakse, et järgmise põlvkonna lahingutankid ületavad tänapäevaste tankide võimeid ning võimaldavad efektiivsemat missioonide täitmist ja kõrgtehnoloogiat, mis on kohandatud tulevikulahingute vajadustele.

Tõhustatud vargsus ja autonoomsus

Uus K3 tank on varustatud täiendatud vargelementidega, autonoomse sõidu võimekusega, kaasaantavate droonidega ja 130 mm sileraudse põhirelvaga. Rotemi esindaja sõnul suurendab tanki löögivõimet tehisintellekti-põhine tulejuhtimissüsteem, mis tagab sihtmärkide täpse ja kiire tabamise.

Uus K3 tank on varustatud täiendatud vargelementidega, autonoomse sõidu võimekusega, kaasaantavate droonidega ja 130 mm sileraudse põhirelvaga.
Uus K3 tank on varustatud täiendatud vargelementidega, autonoomse sõidu võimekusega, kaasaantavate droonidega ja 130 mm sileraudse põhirelvaga. Foto: Hyundai Rotem

Vesinikutehnoloogia parandab tanki liikuvust, kiirendust ja kütuseökonoomiat ning vähendab oluliselt selle kuumuse ja müra jälgi, muutes tanki vaenlase jaoks raskemini avastatavaks. Samuti vähendab vesiniktehnoloogia liikuvate osade arvu, mis lihtsustab hooldust ja parandab tanki vastupidavust keerulistes maastikuoludes.

Võimas relvastus ja uuendatud kaitsesüsteemid

Hetkel on juttu kahest versioonist, nii mehitamata kaugjuhitav tank kui mehitatud ehk meeskonna opereeritav tank. Mehitamata tanki torn on juhitav drooni abil ning tankil on aktiivne kaitsesüsteem, mis kaitseb seda tankitõrjerelvade eest.

Mehitatud tanki opreerib kolmeliikmeline meeskond: juht, komandör ja laskur, kes on paigutatud tugevasti soomustatud kapslisse kere eesosas, pakkudes suuremat kaitset. Peamise relvana on tankil kaugjuhitav 130-mm suurtükk, mis on võimeline sihtima kuni 5 kilomeetri kaugusele, ning tanki tornis on kaugjuhitav relvajaam, millel on mitmeotstarbelised tankitõrjeraketid, ulatudes kuni 8 kilomeetri kaugusele.

Peamise relvana on tankil kaugjuhitav 130-mm suurtükk, mis on võimeline sihtima kuni 5 km kaugusele, ning tanki tornis on kaugjuhitav relvajaam, millel on mitmeotstarbelised tankitõrjeraketid, ulatudes kuni 8 km kaugusele.
Peamise relvana on tankil kaugjuhitav 130-mm suurtükk, mis on võimeline sihtima kuni 5 km kaugusele, ning tanki tornis on kaugjuhitav relvajaam, millel on mitmeotstarbelised tankitõrjeraketid, ulatudes kuni 8 km kaugusele. Foto: Hyundai Rotem

Tanki kaitsevarustusse kuuluvad soojusjuhitavate rakettide vastu suunatud infrapuna-segamissüsteem, aktiivkaitsesüsteem ja droonide segamise seade. Selliste lahenduste kombinatsioon muudab tanki avastamise ja selle pihta sihtimise lahinguväljal äärmiselt keeruliseks, sarnaselt Poola vargtankile PL-01.

Sellised uuendused toovad Lõuna-Korea sõjaväele taktikalise eelise ja aitavad viia sõjavarustust tulevikku, kus jätkusuutlikkus ja efektiivsus saavad olema võrdväärselt olulised tanki võitlusvõimega.

Koostöös Korea Kaitsetehnoloogia Arenduskeskuse ja teiste riiklike teadusasutustega loodud tanki tootmine on kavandatud algama 2040. aastaks.

Hyundai on loonud ka põneva video järgmise põlvkonna lahingutehnoloogiatest. 

Allikas: interestingengineering.com

Tagasi üles