«Raketihüppe» katse (hop test) on taaskasutatavate rakettide arendamisel võtmetähtsusega, nagu on näidanud Elon Musk ja tema ettevõte SpaceX oma Falcon 9 ja Starshipiga. Need katsed näitavad, kas rakett suudab pärast starti vertikaalselt tagasi maanduda, et seda saaks uuesti kasutada.
Šveitsi tudengid suutsid selles vallas edestada nii Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) kui ka kõiki eraettevõtteid.
Colibri nime kandva 2,5-meetrise raketi lend toimus 18. oktoobril ning kestis kokku 60 sekundit. Selle aja jooksul tõusis lennuvahend 105 meetri kõrgusele, liikus seejärel 30 meetrit kagu suunas ja maandus edukalt püsti tagasi stardiplatsile.
Colibri: uus tehnoloogia ja suured saavutused
Gruyère Space Programi (GSP), mis loodi 2018. aastal, töötas Colibri välja eesmärgiga näidata, et ka tudengid on võimelised arendama ülikeerulisena tunduvat taaskasutatava raketi tehnoloogiat.
Colibri on varustatud kahekomponentse F-100 mootoriga, mis arendab stardihetkel 1,2 kN tõukejõudu. Huvi pakub ka asjaolu, et projekti arendati eelarvega alla 250 000 Šveitsi frangi ehk alla 270 000 euroga.
Sümboolselt kinnitati ühe raketi maandumisjala külge viil Šveitsi juustu, mille saatus pärast katset pole veel teada. GSP president Jérémy Marciacq selgitas, et rühma eesmärk oli näidata, et tudengid on võimelised lennutama taaskasutatavat demonstraatorit enne Euroopa kosmoseagentuure ja eraettevõtteid. See õnnestuski.