Eksperimendis, kus kaks osalejat said teadlikuks oma unenäost ning vahetasid omavahel ühe sõnumi, kasutati spetsiaalselt loodud seadmeid, mis jälgisid kaugseire abil nende ajulaineid ja muid polüsomnograafilisi andmeid.
Kirka unenäo fenomen ja REM-une potentsiaal
Kirgas unenägu on seisund, kus inimene on teadlik, et ta on unes, olles samal ajal ikka veel unenäo sees. See saavutati eksperimentide käigus REM-une ajal, unetsüklis, mida REMspace peab järgmiseks suureks läbimurdeks, mis võib pakkuda lahendusi füsioloogilistele probleemidele ja aidata õppida uusi oskusi.
Ettevõte usub, et REM-uni võib tuua samasuguse revolutsiooni nagu tehisintellekt, ja püüab olla selle uue valdkonna teerajaja. Nad väidavad, et REM-uni võimaldab inimestel täielikult sukelduda väljaarendatud reaalsusesse, kus nad saavad näha, kuulda, puudutada, tunda lõhnu ja maitset, kogeda rõõmu ja valu ning isegi muuta oma keha ja sugu. Erinevalt füüsilisest maailmast on REM-unenäod vabad reaalsuse piirangutest ja reeglitest.
Esimene unenäos toimunud «vestlus»
24. septembril toimunud katses magasid osalejad oma kodudes, kui nende ajulaineid ja muid uneandmeid jälgiti spetsiaalse kaugseireaparaadiga. Kui esimene osaleja jõudis kirka une seisundisse, genereeris server juhusliku sõna «Remmyo» ja edastas selle kõrvaklappide kaudu. Osaleja kordas seda sõna oma unenäos ning tema vastus salvestati serverisse.
Kaheksa minutit hiljem sisenes teine osaleja kirkasse unne ja sai kätte esimese osaleja saadetud sõnumi. Pärast ärkamist kinnitas ta sõnumi vastuvõtmist, märkides ajaloolist hetke, kus esimest korda peeti vestlus unenäos. See murranguline eksperiment viis ellu kontseptsiooni, mis on sarnane «Inception» filmis kujutatud ideega.