AI-l põhinev sisu, mis sageli sisaldab valesid ja halbu allikaid, ohustab Vikipeedia kvaliteeti, mistõttu on rühm toimetajaid hakanud genereeritud artiklitele tähelepanu pöörama. Portaalis 404 Media teatatakse, et toimetajad on loonud algatuse «WikiProject AI Cleanup», mis kirjeldab end kui koostööprojekti, mille eesmärk on võidelda Vikipeedia artiklites kasvava probleemiga: allikateta, halvasti kirjutatud ja tehisaru kasutamise tulemusel tekkinud sisuga.
Projekti liikmed rõhutavad, et nende eesmärk pole vastutustundliku AI kasutamise täielik keelamine, vaid halvasti viidatud, vigaderohke või muul viisil kahjuliku sisu kõrvaldamine, mis kahjustab veebientsüklopeedia aastakümnete jooksul kogutud usaldusväärsust. Projekti foorumis märgitakse, et eesmärk pole AI kasutamise piiramine, vaid selle väljundi kontrollimine ja vajadusel parandamine või eemaldamine.
Mõnel juhul on toimetajatel AI väärkasutust lihtne tuvastada. Näiteks tõid nad 404-le, et üheks selgeks märgiks on juturobotite automaatvastuste kasutamine artiklites, nagu lõigud, mis algavad fraasidega «kuna olen AI keelemudel...» või «minu viimase teadmise järgi...». Toimetajad on õppinud ära tundma ka teatud keelelisi mustreid ja kõnepruuki, mis võimaldavad neil kiiresti avastada ja kõrvaldada AI-lohakas tekst.
WikiProject AI Cleanup asutajaliige Ilyas Lebleu selgitas, et mõned toimetajad olid märganud loomuliku kirjakeele puudumist, mis viitas selgelt AI-loomingule. Nad suutsid sarnast stiili reprodutseerida ChatGPT abil, avastades mõned AI-le omased fraasid, mis aitasid kiiresti tuvastada kõige silmatorkavamaid näiteid genereeritud artiklitest.
Nagu varasemalt on märgitud, on Vikipeedia toimetajad mõnel juhul otsustanud teatud allikate, näiteks CNET-i, usaldusväärsuses kahelda, kuna need on avaldanud vigadega AI-artikleid.