Taolisi pragusid on täheldatud ka meteoriitides – asteroidides, mis on Maale langenud. Kuid varem arvati, et need tekkisid atmosfääri läbimise või kokkupõrke tagajärjel.
Genge selgitab, et Ryugu ja sarnaste asteroidide sees olev jää sulas lühiealiste raadioisotoopide lagunemise tõttu. Vedelik tõusis pinnale ja külmus uuesti, samal ajal kui veelgi rohkem vedelat vett tekitas sisemise surve, põhjustades tsüklilist sulamise ja külmumise protsessi, mis kivimeid lõhestabki.
Lisaks pragude tekitamisele asteroid Ryugul võiks see tsükliline protsess veel ka pragude kaudu asteroidi pinnalt vett geisrina välja paisata, lisas Genge, mis kinnitaks hüpoteesi, et elu tekkimiseks vajalikud keemilised koostisosad jõudsid Maale kosmiliste kivimite abil, mida jää sulamine ja pragude teke asteroididel soodustas.
Genge selgitab: «Üks asi, mida me teame, on see, et 4 miljardit aastat tagasi oli esimene elusorganism juba Maal tekkinud. See näitab, et elu ei viivitanud oma algusega. Minu jaoks on see peamine tõend, et elamiskõlblikud planeedid, nagu Maa, vajavad selliseid vee- ja orgaanikarikkaid asteroide.»
Esialgu populaarteaduslikus ajakirjas New Scientist avaldatud artikkel ilmub Postimehes väljaande loal. Inglise keelest tõlkinud Kaido Einama.