Sellised saidid, nagu Facebook ja Instagram, võivad aidata noortel teistega suhelda eluetapis, kus sotsiaalse kuuluvuse tunne on eriti oluline, ütleb Karen Mansfield Oxfordi ülikoolist.
Teine tegur on see, et inimesed, kes olid kaks aastakümmet tagasi lapsed, ei pidanud noores eas hakkama saama Covid-19ga seotud sulgemistega.
Kuigi need mõjutasid kogu ühiskonda, ei saa lapsed ja teismelised oma keskkonda kujundada nagu paljud täiskasvanud, mistõttu võisid nad tunda end eriti kontrolli alt väljas, ütleb Simonoff. Ta lisab, et see pani ka paljud noored tundma end toetuseta ja üksildasena.
Noorte vaimse tervise probleemide tõusu on praegusel ajal seostatud üleminekuga kaugõppele, kuid mõne jaoks võis kooli naasmine nende vaimset tervist tegelikult halvendada. Hiljutine uuring näitas, et kooli naasmist seostati Itaalias laste ja teismeliste psühhiaatrilise erakorralise meditsiini osakondade külastuste arvu suurenemisega.
«Paljud lapsed, kes olid näiteks koolis väga ärevil, olid tegelikult õnnelikud, et said kodus olla ja õppida veebis nii, et vanemad neid toetasid,» ütleb Mansfield.
Teine ülemaailmne kriis, mis laialdaselt arvatakse kahjustavat noorte vaimset tervist, on kliimamuutus. Lisaks füüsilistele mõjudele, nagu kuumusega seotud surmad ja äärmuslikud ilmastikunähtused, on selle vaimse tervise tagajärgi nimetatud ka ökoärevuseks, mis näib noortele ebaproportsionaalselt mõjuvat.
Californias asuva Stanfordi ülikooli teadlased leidsid hiljuti, et osariigi 18-aastaste ja vanemate inimeste seas kogesid nooremad sagedamini kliimamuutustega seotud vaimse tervise sümptomeid.