Hiljuti uuriti ja analüüsiti 30-e inimese karaokelaulmistja saadi treada, et suur osa meist suudab laulda «täiuslikke noote». Aga seda vaid juhul, kui kui tegemist on mõne nn «kõrvaussiga» ehk lauluga, mis kipub pähe kinni jääma. Santa Cruzi California ülikooli (University of California, Santa Cruz ehk UC Santa Cruz) teadlaste töö tulemused näitavad, et 44,7 protsenti salvestustest olid nullprotsendilise noodikõrguse veaga, samas kui 68,9 protsenti vastasid originaalmeloodiale ühe pooltooni täpsusega (mis on väikseim muusikaline intervall).
Täiuslik noot, mida inimene suudab esimese korraga täpselt ilma viiteta tabada, on arvatavasti võime – absoluutne kuulmine – mida esineb vähem kui 1 inimesel 10 000-st. See statistika võib aga olla eksitav, kui arvestada ka inimestega, kes laulavad laulu, mida nad väga hästi tunnevad.
UC Santa Cruzi kognitiivne psühholoog Matt Evans märkis, et see uuring osutab sellele, et üllatavalt suur osa elanikkonnast omab omamoodi automaatset, varjatud absoluutse muusikalise kuulmise võimet.
Selgub, et paljudel inimestel, kellel on väga tugev kuulmismälu, võib puududa täpne hinnang selle täpsuse kohta, kuna neil ei ole tõelisele absoluutsele muusikalisele kuulmisele omast võimekust.
Teadlased, kes soovisid uurida mälu ja muusika vastastikust mõju, võtsid arvesse kõrvaussid kui tahtmatu meenutuse vormi. Nende tihti tüütute meloodiate meeldejäämine toimub tavaliselt meie tahtest sõltumata.
Katsealustel paluti teha kahe nädala jooksul telefoniga salvestusi iga kord, kui mõni laul nende peas «kummitama» hakkas. Ükski osalejatest ei olnud professionaalne muusik ega arvanud, et neil on absoluutne kuulmine, kuid salvestused viitasid vastupidisele.