Mitte päris nii, nagu ennustati
Matthews ütles, et kuigi pildistamine oli ootuspärane, sest radiaalkiiruse näitajad viitasid mingi taevakeha olemasolule, ei vastanud leitud planeet siiski päris ootustele.
See osutus umbes kaks korda massiivsemaks, tähest veidi kaugemal asuvaks ja veidi teistsuguse orbiidiga, kui kaudsete näitajate põhjal arvati.
Lahknevuse põhjus jääb veel saladuseks.
Planeedi atmosfäär tundub samuti erinevat varasemate oletuslike mudelite prognoosidest. Seni kasutatavad vaid mõned fotomeetrilised mõõtmised annavad aga põhjalikumate järelduste tegemiseks veel liiga vähe infot.
Teadlaste meeskond, mis uuris Webbi saadetud pilte ja spektrinäite atmosfäärist usub, et see kõik võib tähendada, et planeedi atmosfääris on olulisel hulgal metaani, süsinikmonooksiidi ja süsinikdioksiidi, mis neelavad lühemaid valguslaineid. See võib viidata väga tihedalt pilves atmosfäärile.
Eksoplaneetide otsene pildistamine on eriti väärtuslik nende täpsemaks iseloomustamiseks. Teadlased saavad niimoodi otse, mitte kaudselt tuletades koguda valgust vaadeldud planeedilt ja selle atmosfäärist ning võrrelda selle heledust erinevatel lainepikkustel.
Seni on teadlased tuvastanud Epsilon Indi Ab-d vaid mõnel lainepikkusel, kuid nad loodavad tulevikus planeeti Webbi kosmoseteleskoobiga uuesti põhjalikumalt külastada, et läbi viia nii fotomeetrilisi kui ka spektroskoopilisi vaatlusi. Loodetakse tuvastada teisigi sarnaseid planeete, et leida võimalikke jälgi nende atmosfääride kohta ja uurida, kuidas need hiiglaslikud taevakehad moodustuvad.
Episolon Indi on üsna veider tähesüsteem, koosnedes kolmest tähest. Kaks neist pole tõelised tähed, vaid pruunid kääbused, mis on tähtedeks olemiseks pisut liiga väikesed, kuid planeetideks liiga suured.