36-aastane Aasia elevandiema Chamchuri ei osanud kaksikuid oodata. Kui ta eelmisel reedel ühe poja sünnitas, arvasid töötajad, et sünnitus on lõppenud. Kuid kui nad esimest loomapoega puhastasid ja aitasid tal püsti seista, kuulsid nad valju kolinat ja mõistsid, et Chamchuri oli sünnitanud ka teise vasika, kes oli emasloom.
Teadusorganisatsiooni «Save the Elephants» andmetel sünnitab vaid üks protsent elevantidest kaksikuid, ja erinevast soost vastsündinud on veelgi haruldasemad.
Teine sünd ajas ema paanikasse ja hooldajad pidid teda ohjeldama, et ta ei astuks emasvasika peale. Üks hooldaja sai selles rüseluses vigastada. Sotsiaalmeedias avaldatud kaadrid näitavad, kuidas hulk hooldajaid ehk mahutid, kogu jõudu appi võttes lahutasid ema ja elevandivasikat.
«See on loomulik, et värske ema püüab vastsündinut lüüa või lükata... Ma kartsin, et ta võib beebielevandi katki teha, seega panin end sinna ette ja püüdsin ema väiksema eest blokeerida,» ütles Somwang, kes on pargis töötanud 15 aastat.
Elevandid on Tais pühad loomad, sest enamik elanikkonnast on budistid. Elevandid on ka rahvuslik sümbol.
Park väidab, et nende elevandid olid tänaval kerjuste käest päästetud loomad. 1989. aastal keelas Tai looduslike metsade metsaraie, jättes selles tööstusharus töötanud mahutid töötuks. Seetõttu pidid nad panema elevandid raha eest turistidele trikke tegema. See tegevus keelustati 2010. aastal, kuigi seda kohtab ikka veel harvadel juhtudel.
Tai endises pealinnas Ayutthayas veavad elevandid ka tänapäeval aeg-ajalt turiste mööda templeid ja ajaloolisi varemeid ringi. Looduskaitsjad on elevantidega ratsutamise vastu, sest see tekitab loomadele stressi ja on ühtlasi väärkohtlemine. Maailma loomakaitseorganisatsiooni (WAP) varasemas aruandes öeldakse, et sundides metsikut elevanti inimest seljas kandma, kasutatakse karme meetodeid. Aasia elevant on Rahvusvahelise Looduskaitseliidu andmetel ohustatud liik salaküttimise, ebaseadusliku kaubanduse ja elupaikade kadumise tõttu. Tais on turismi eesmärgil kasutusel üle 3000 elevandi, mida on rohkem kui kusagil mujal.