Rahvusvaheline teadlaste rühm kasutas tehisintellekti algoritmi, et analüüsida Keenias kahe metsiku Aafrika savannide elevandikarja kõnesid. Uuring näitas, et elevandid kasutavad mitte ainult iga isendi jaoks spetsiifilisi häälitsusi, vaid nad tunnevad ära ja reageerivad neile suunatud kutsele, samal ajal kui teistele suunatud kutsed jäetakse tähelepanuta, selgitas uuringu juhtiv autor Michael Pardo.
Colorado osariigi ülikooli käitumisökoloog Parado lisas, et elevandid suudavad kuulmise järgi kindlaks teha, kas kutse on neile mõeldud, isegi kui see toimub väljaspool esialgset konteksti. Teadlased analüüsisid Keenia Samburu kaitsealal ja Amboseli rahvuspargis aastatel 1986–2022 registreeritud elevantide möiratusi, kasutades masinõppe algoritmi, ja tuvastasid 469 erinevat kutsungit, mille hulgas oli 101 kutsungi esitanud ja 117 kutsungi saanud elevanti.
Elevandid teevad väga erinevaid helisid, alates valjust trompetist kuni nii madala mürinani, et seda ei ole inimkõrvale kuulda. Nimesid ei kasutatud elevantide kutsungites alati, kuid kui nimesid hüüti, tehti seda sageli üle pika vahemaa ja eriti juhtudel, kui täiskasvanud pöördusid noorte elevantide poole. Täiskasvanud kasutasid nimesid sagedamini kui pojad, mis viitab, et selle oskuse õppimine võib võtta aastaid.
Nature Ecology & Evolution ajakirjas avaldatud uuringu kohaselt oli kõige levinum hääl harmooniarikas ja madala sagedusega heli. Kui teadlased mängisid elevandile lindistust, kus tema sõber või pereliige hüüdis tema nime, reageeris loom sellele rõõmsalt ja energiliselt. Kuid sama elevant oli vähem entusiastlik, kui talle mängiti ette teiste elevantide nimesid.