See võib olla põhjuseks, miks augud ilmuvad «ahelatena», kuigi tulevane modelleerimine on vajalik selle idee kinnitamiseks.
«Me kogusime tohutu hulga andmeid, mis võimaldasid meil luua üllatava seose aukude ja setete gravitatsioonist põhjustatud voogude vahel,» ütleb MBARI teadustehnik Eve Lundsten.
«Me ei suutnud täpselt kindlaks teha, kuidas need augud algselt tekkisid, kuid MBARI arenenud veealuse tehnoloogia abil oleme saanud uusi teadmisi selle kohta, kuidas ja miks need nähtused on merepõhjas püsinud sadu tuhandeid aastaid.»
Sur Pockmark'i välja peetakse üheks kõige paremini uuritud merepõhjaks Põhja-Ameerika läänerannikul. Teadlased ei tea endiselt, kuidas sete või vedelik üle välja liigub.
Kuni viimase ajani ei teadnud eksperdid, et väiksemaid auke sarnases Põhjamere auguväljas loovad hoopis pringlid ja angerjad.
Merepõhja peetakse mõnikord Maa viimaseks eesliiniks. Võidujooks selle tundmatu maailma kaardistamiseks on käimas mitte ainult teadusliku uudishimu tõttu, vaid ka uute tööstusharude, näiteks avamere tuuleenergia või merepõhja kaevandamise elujõulisuse uurimiseks. Kuid ökosüsteemi vaatlemine on üks asi ja selle mõistmine hoopis teine.
«Taastuvenergia laiendamine on kriitilise tähtsusega, et saavutada süsinikdioksiidi heitkoguste dramaatilised kärped, mis on vajalikud edasise pöördumatu kliimamuutuse vältimiseks,» ütleb MBARI president ja tegevjuht Chris Scholin.
«Siiski on endiselt palju vastamata küsimusi avamere tuuleenergia arendamise võimalike keskkonnamõjude kohta. See uuring on üks paljudest viisidest, kuidas MBARI teadlased vastavad fundamentaalsetele küsimustele meie ookeani kohta, et aidata teha teadlikke otsuseid selle kohta, kuidas me kasutame mere ressursse.»