Seni on süsiniku eemaldamise strateegiad suutnud eemaldada umbes 2 miljardit tonni aastas, kuid see on peamiselt puude ja muldade töö. Ainult umbes 0,1 protsenti süsiniku eemaldamisest, umbes 2,3 miljonit tonni aastas, toimub tänu uutele tehnoloogiatele, nagu otse õhust kinnipüüdmine, mis kasutab poorseid materjale CO2 õhust eemaldamiseks.
Teadlased töötavad uute materjalide kallal, et muuta otse õhust kinnipüüdmine tõhusamaks ja vähem energiamahukaks ning see uus materjal võib olla üks võimalik valik.
Kuid et kliimamuutuste halvimaid mõjusid ära hoida, peame vähendama kasvuhoonegaaside heitkoguseid kiiremini, kui need värsked tehnoloogiad praegu suudavad.
Säärase struktuurse keerukusega materjali loomine ei olnud varem lihtne, isegi kui eellähte molekulid teoreetiliselt end ise kokku panevad.
Strateegia, mida nimetatakse supramolekulaarseks eneseorganiseerumiseks, suudab toota keemiliselt seotud struktuure lihtsamatest ehitusplokkidest, kuid nõuab omalaadset peenhäälestust, sest «parimad reaktsioonitingimused ei ole sageli intuitiivselt ilmselged», selgitavad Little ja kolleegid avaldatud artiklis.
Mida keerulisem on lõplik molekul, seda raskem on seda sünteesida ja seda rohkem võib toimuda molekulaarset «segamini ajamist» nendes reaktsioonides.
Teadlased kasutasid nende starter-molekulide kokkupaneku prognoosimiseks arvutisimulatsioone, arvestades potentsiaalsete lähtemolekulide geomeetriat ning lõppsaaduse keemilist stabiilsust ja jäikust.
Lisaks kasvuhoonegaaside absorbeerimise potentsiaalile pakuvad teadlased välja , et nende uut materjali saab kasutada ka teiste mürgiste aurude eemaldamiseks, nagu lenduvad orgaanilised ühendid, mis kergesti aurustuvad pindadelt, sealhulgas uute autode sisemusest.
«Me näeme seda uuringut olulise sammuna selliste rakenduste tuleviku avamisel,» ütleb Little.