Söemiljardär rajab maailma suurima taastuvenergia tehase. (4)

teadus.postimees.ee
Copy
Töötajad paigaldavad päikesepaneele ehitatavas Adani Green Energy Limitedi taastuvenergiapargis Karim Shahi küla soolakõrbes Khavda lähedal.
Töötajad paigaldavad päikesepaneele ehitatavas Adani Green Energy Limitedi taastuvenergiapargis Karim Shahi küla soolakõrbes Khavda lähedal. Foto: Rafiq Maqbool

Lääne-India ääreala soolatasandikele on kerkimas maailma suurim energiatehas, mis on nähtav isegi kosmosest ja suudab toota piisavalt elektrit terve Šveitsi riigi varustamiseks, teatab CNN.

See projekt, mis muudab viljatud soolakõrbed üheks olulisemaks taastuvenergia allikaks maailmas, on nii mastaapne, et isegi projekti eest vastutav Sagar Adani on tunnistanud, et on arvutustest loobunud. «Ma ei tee enam matemaatikat,» ütles Adani CNNile antud intervjuus eelmisel nädalal.

Adani on Adani Green Energy Limitedi (AGEL) tegevdirektor ja samuti Gautam Adani, Aasia teise rikkaima inimese ja Adani Grupi, India suurima söeimportija ning juhtiva kaevandaja, vennapoeg. Adani Grupp, mis asutati 1988. aastal, tegutseb sadamate, soojuselektrijaamade, meedia ja tsemendiäride valdkonnas.

Kommentaarid (4)
Copy
Tagasi üles