KES VÕI MIS LEKITAB? NASA marsikulgur avastas kummalise metaanilekke, mis tuleb ainult öösiti (1)

teadus.postimees.ee
Copy
Sellel NASA marsikulguri Curiosity pardakaamera 18. juunil 2019 tehtud pildil on näha nii-öelda savised setted Teal Ridge´is, mis on üks kahtlusalune öise metaani lekkimises.
Sellel NASA marsikulguri Curiosity pardakaamera 18. juunil 2019 tehtud pildil on näha nii-öelda savised setted Teal Ridge´is, mis on üks kahtlusalune öise metaani lekkimises. Foto: NASA/Caltech

Juba aastaid on NASA marsikulguri proovide analüüsimise instrument (Sample Analysis at Mars ehk SAM) tuvastanud olulisi metaanilekkeid, mis mõnikord tõusevad tavapärasest tasemest kuni 40 korda kõrgemale — ja teadlased püüavad endiselt selle salapärase allika päritolu mõistatada, nagu selgitab NASA oma uues blogipostituses.

See leid on teadlaste jaoks ülipõnev, kuna Maal toodavad metaani elusolendid. See annab avastusele erilise tähenduse, kuna NASA otsib praegu «punaselt planeedilt» pinna-aluse elu võimalikke märke.

Kuigi me oleme veel kaugel sellest, et öelda kindlalt, kas Marss kunagi oli — või ehk isegi on praegu — elu täis, on NASA teadlaste jaoks see väga oluline märk, kirjutab Futurism.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles