NEW SCIENTIST Miks on tänapäeval muutunud lapsed ärevamaks?

, New Scientist, kaasautor
Copy
Ärevuses lapse toetamisel on oluline, et lapsevanem jääks ise rahulikuks. Kui laps või noor tajub oma mure või ärevust avaldades, et vanem hakkab liigselt muretsema, siis jääb tal saamata see, mida tal rahunemiseks ja edasi liikumiseks vaja on, vahendab Tervisekassa.
Ärevuses lapse toetamisel on oluline, et lapsevanem jääks ise rahulikuks. Kui laps või noor tajub oma mure või ärevust avaldades, et vanem hakkab liigselt muretsema, siis jääb tal saamata see, mida tal rahunemiseks ja edasi liikumiseks vaja on, vahendab Tervisekassa. Foto: Shutterstock

Lapsepõlves esinev ärevus võib röövida ära selle muretu aja sära. Viimaste uuringute kohaselt seisavad lapsed ärevusega rohkem silmitsi kui kunagi varem. See pole üllatav, arvestades Covid-19 pandeemia ja sotsiaalmeedia mõju. Õnneks pakuvad tõhusad sekkumised lootust ja teekonda noorte vaimse tervise toetamiseks, piirates ärevuse pikaajalisi mõjusid ja avades uksi helgemale tulevikule. 

Lapsepõlv võib mööduda mõne jaoks suure ärevusega. Eriti puututakse sellega kokku siis, kui õpitakse leidma uusi sõpru ja proovitakse iseseisvalt hakkama saada, kui tuntakse koolitööde ja eksamite survet ning kui saabumas on puberteet. 

Kuid hiljutised uuringud näitavad, et lapsepõlves kogetud ärevus on tõusuteel ja üha rohkem lapsi tunneb täna võrreldes paari aasta taguste aegadega ärevust. Kui teadlased on hakanud uurima, miks see nii võib olla, tekib keeruline pilt, mis hõlmab kõike, alates Covid-19 pandeemiast ja lõpetades sotsiaalmeediaga. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles