Vaata videot ⟩ Ronikraana paneb juppidest kibekähku hiidtuuliku kokku (1)

Rein Pärn
, ajakirjanik
Copy
Nende hiiglaslike generaatorite ja labade tõstmine ja torni tippu paigaldamine on eepiline tehniline väljakutse. Suurte tiibade tõstmine kraanaga mõnes maailma kõige tuulisemas piirkonnas võib muidu osutuda keeruliseks.
Nende hiiglaslike generaatorite ja labade tõstmine ja torni tippu paigaldamine on eepiline tehniline väljakutse. Suurte tiibade tõstmine kraanaga mõnes maailma kõige tuulisemas piirkonnas võib muidu osutuda keeruliseks. Foto: windspider.com

Norrast on saanud üks maailma juhtivaid tuuleenergia arendajaid, kellel on juba maailma suurim avamere ujuv tuulepark. Norras loodud avamerele tuulikuid paigaldav WindSpider lubab vähendada avamere tuuleparkide rajamise maksumust poole võrra, kirjutab Newatlas.com

Avamere tuuleparkide rajamisega kaasnevate suurte kulude taga on osaliselt tuulikute paigaldamiseks vajalikud hiiglaslikud kraanalaevad. Norra ettevõte Windspider on välja tulnud suurepärase kergekaalulise kraanasüsteemiga, mis lubab kulusid poole võrra vähendada.

Uue põlvkonna avamere tuuleturbiinid on viinud mõõtkava täiesti äärmuseni. Need on tohutud tornid, mis on kõrgemad kui mõnigi pilvelõhkuja. Nende tipus asuvad võimsad tuulegeneraatorid, mis hoiavad kolme laba, mis on kokku üle 310 meetri pikad. See on suurim masin, mida inimesed on kunagi ehitanud.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles