Tehisaruga töötavale aiarobotile võid kasvõi mootorsae külge panna – kas usaldaksid sellist?

teadus.postimees.ee
Copy
Verdie on saanud inspiratsiooni sõbralikest filmirobotitest, nagu WALL-E, R2-D2 ja BB-8 ja on mõeldud mitte ainult aiatöödel abistamiseks, vaid ka meelelahutuseks.
Verdie on saanud inspiratsiooni sõbralikest filmirobotitest, nagu WALL-E, R2-D2 ja BB-8 ja on mõeldud mitte ainult aiatöödel abistamiseks, vaid ka meelelahutuseks. Foto: Electric Sheep Robotics

Aiahooldustehnoloogia ettevõte Electric Sheep Robotics valmistas elektrilise lamba (ingl k Electric Sheep) nimega Verdie. Murrangulise AI-toega maastikuhooldusrobot lubab muuta aia hooldamist radikaalselt. Verdie tööd on lausa lust vaadata, kuid masin on ka ülimalt tubli.

Juba aastakümneid on robotid aidanud pügada muruplatse, ent ükski neist pole seni pakkunud nii palju vaatemängu kui AI-toega välihooldusrobot Verdie ehk Elektriline Lammas või lihtsalt elektrilammas. See robot liigub osavalt mööda muruääri, puhub prahi minema ja käsitseb tööriistu nagu trimmer, mootorsaag ja hekikäärid. Ning teeb seda kõike viisil, mis paneb pealtvaatajad ahhetama, kirjutab Newatlas.com

San Francisco ettevõte Electric Sheep Robotics on viimastel aastatel pakkunud automaatset muruhooldusrobotite renditeenust. Viimasel ajal on ettevõte omandanud traditsioonilisi haljastusteenuse osutajaid ja järk-järgult teenusesse lisanud patenteeritud AI-tarkvara ja roboteid eesmärgiga saada suureks välihoolduse ettevõtteks.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles