Ornitoloogiaühing kutsub loodushuvilisi avastama elurikkust oma koduaias

teadus.postimees.ee
Copy
Puukoristaja jaoks on käkitegu pea alaspidi mööda puutüve liikuda. Rähnid seda trikki ­järele ei tee. FOTO: Rein Kuresoo
Puukoristaja jaoks on käkitegu pea alaspidi mööda puutüve liikuda. Rähnid seda trikki ­järele ei tee. FOTO: Rein Kuresoo Foto: Rein Kuresoo

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub loodushuvilisi ja aiapidajaid märkama ja avastama elurikkust oma koduaias ning märtsist kuni oktoobrini tehtud vaatlusi aialinnupäevikusse kirja panema.

Suvist aialinnupäevikut saab pidada igaüks, kel on vaatlusalaks sobiv aed või õueala linnas või maal. Lehel www.eoy.ee/aed loodud päevikusse saab kirja panna märtsist kuni oktoobrini aias märgatud ja pesitsevad linnud, aga ka silma jäänud imetajad, roomajad ja putukad ning taimede õitsema puhkemise ajad.

Suvise aialinnupäeviku koordinaatori Art Villem Adojaani sõnul tõotab üheteistkümnenda hooaja algus tulla väga põnev. «Rändlindude esimene laine jõudis siia oluliselt varem kui mullu ehk juba veebruari viimasel nädalal, mistõttu on tõenäoline, et vaatlejad saavad esimestel päevadel päevikusse üles märkida nii põldlõokese kui sookure,» sõnas Adojaan. «Aedades õitsevad lumikellukesed ja mõned putukadki liiguvad ringi,» lisas ta.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles