Samal ajal kui ligi pooled Euroopa põllumehed protesteerivad toetuste vähenemise, Ukraina vilja ja mitmete allikate väitel ka rohepöörde kui sellise vastu, on keskkonnaorganisatsioonide üks tähtsam ülesanne viia ühine põllumajanduspoliitika kooskõlla kliimaeesmärkidega, sest tänane poliitika ei suuna põllumajandust jätkusuutlikumale teele.
Maia-Liisa Anton leiab, et vajame põllumajanduspoliitikat, mis panustab kõrge loodusväärtusega põllumajanduse säilitamisse, mahepõllumajanduse arendamisse, pestitsiidide kasutuse vähendamisse ja elurikkuse kaitsesse. Me ikkagi ei taha endale tunnistada, et see, mida praegu teeme, on halb ja kahjulik meile ja tegelikult peame muutma seda, kuidas me põllumajandusega tegeleme.
Kurbloolisus ongi see, et põllumajanduspoliitika tegelikult ei ole kooskõlas Euroopa Liidu kliima- ja keskkonnaeesmärkidega ja põllumajanduse suurem probleem on negatiivne keskkonnamõju – pestitsiidid on mürgid.
Kommenteerides laiemalt põllumeeste olukorda, ütleb Anton, et peame kõigepealt aru saama, mille vastu täpselt põllumehed protestivad. «Me just rääkisime, et, pestitsiidide piiramise ettepanek võeti põhimõtteliselt tagasi. Kui vaatame praegust ühist põllumajanduspoliitikat, ei ole see tegelikult isegi kooskõlas Euroopa Liidu enda talust-taldrikule-strateegiaga, mida võiks pidada selliseks rohelisemaks suundumuseks.»
«Kurbloolisus ongi see, et põllumajanduspoliitika tegelikult ei ole kooskõlas Euroopa Liidu kliima- ja keskkonnaeesmärkidega ja põllumajanduse puhul on kliima üks kitsas teema, aga tegelikult ju põllumajanduse suurem probleem on negatiivne keskkonnamõju – pestitsiidid on mürgid. Ärme unusta, et need on päriselt mürgid, mis tapavad liike,» sõnas Anton saates Ilmaparandaja.