Kui usaldusväärsed on uuringu tulemused?
Õpilased, kes rakenduse alla laadisid, kasutasid seda 12 kuu jooksul kuni 403 korda – igaüks keskmiselt 21,2 korda.
Teadlased tunnistavad oma uurimistöös mõningaid piiranguid. Näiteks võis enesearuandele tuginemine põhjustada igapäevase joomise alateatamist.
Sellegipoolest järeldavad uuringu autorid: «Võrreldes rühmaga, kellele sekkumist ei tehtud, vähendas rakendusele 12 kuu jooksul juurdepääsu võimaldamine tõhusalt nende üliõpilaste keskmist alkoholitarbimist, kes olid algul ise teatanud ebatervislikust alkoholitarbimisest.»
Antud sekkumine nõudis ka vähem ressursse kui näost näkku sekkumine ning sellisel viisil polnud vaja palgata ja koolitada tervishoiuspetsialiste või ülikoolilinnakus spetsiaalset ruumi sekkumiste tegemiseks, märgivad teadlased.
Nende leidude valguses on nad teinud mobiilirakenduse vabalt kättesaadavaks nii Apple'i kui ka Androidi nutitelefonide jaoks.
Ühendkuningriigis, Westminsteris asuva Alkoholiuuringute instituudi teadlane Sadie Boniface ja Oxford Brookesi ülikooli professor Emma Davies ütlesid, et sekkumisrühmas täheldatud alkoholitarbimise vähenemine võrdub umbes poole Šveitsi keskmise alkohoolse joogiga igal nädalal.
«Antud sekkumise olemus võimaldab seda piiratud kuludega taaskorraldada,» selgitavad nad, kuid lisavad: «Sellised sekkumised ei ole aga rahvusvaheliste eesmärkide kontekstis maagilised lahendused, näiteks WHO eesmärk vähendada alkoholi kahjulikku tarbimist 20 protsenti aastaks 2030.»
Ühendkuningriigi riiklik tervishoiu ja hoolduse tippinstituut soovitab arstidel lisaks olemasolevatele teenustele kaaluda ka digitaalseid ja mobiilseid tervisesekkumisi kui võimalust alkoholitarbimise vähendamiseks.