NEW SCIENTIST ⟩ Miks pandeemia meid sellisteks kollideks muutis? (2)

, New Scientist, kaasautor
Copy
Mäekolli kuju
Mäekolli kuju Foto: St Paul's Road Area Residents Association / SWNS

Hiljuti korraldasid mõned minu kolleegid avaliku terviseteemalise konverentsi. Üle 80 inimese valis end üritusele registreerides kohapeal osalemise ja me tellisime pisult väiksemale rahvahulgale kohvi ja suupisteid, eeldades, nagu tavaliselt, jätab 20–30 protsenti inimestest tulemata, kirjutab New Scientisti kaasautor Jonathan R. Goodman.

Meie üllatuseks jättis seekord tulemata hoopis 90 protsenti osalejatest. Kohale ilmus vaid käputäis inimesi. Olime šokeeritud ning hakkasime omakeskis spekuleerima, miks kohale ilmunud inimeste arv nii madal oli. Siis mainis keegi, et selline asi on pärast Covid-19 karantiine sagedasem: inimestele lihtsalt ei meeldi enam kodust lahkuda.

Kiire veebiotsing näitab, et meie kogemus polnud juhuslik. Ajakirjanduses ja teaduskirjanduses on märgitud, et mõned inimesed käitusid karantiini ajal antisotsiaalselt ning suisa ahistavalt. See kõik viitab sellele, et kultuurilise evolutsioonina tuntud protsess, mis on kultuuriliste muutuse aluseks, vajab püsimiseks suurel hulgas sotsiaalseid sidemeid. Ühiskond on ilmselt hapram, kui me arvame.

Kommentaarid (2)
Copy
Tagasi üles