Linnuliigirikkaimad linnad on Tallinn ja Tartu

teadus.postimees.ee
Copy
Häädemeeste vald, Kabli linnujaam.
Häädemeeste vald, Kabli linnujaam. Foto: Urmas Luik

Pühapäeva varahommikust lõunani kestnud linnade linnuvaatluspäeval märgati kõige rohkem linnuliike Tallinnas ja Tartus, teatas ornitoloogiaühing enda kodulehel.

Mõlemas linnas panid vaatlejad kirja 82 liiki. Linnade linnuvaatluspäeval osales üle saja linnuhuvilise, kes tegid vaatlusi 27 Eesti linnas. Esialgsete tulemuste põhjal nähti ja kuuldi üle Eesti kokku 118 linnuliiki. Tallinnale ja Tartule järgnesid liigirikkuselt Haapsalu 75 ja Valga 71 liigiga.

Vaatluspäeval löödi kaasa nii üksi, pere kui sõpradega. Paljudes linnades olid vaatlemiseks üsna keerulised olud: näiteks segas mitmes rannikulinnas vaatlemist tihe udu või vihm, mõnel pool ka külm tuul. Linnade linnuvaatluspäeva koordinaatori Tarvo Valkeri sõnul peegeldus märtsi keskel Eestisse jõudnud soojalaine mõju ka vaatlustulemustes.

«Kiivitajat, põldlõokest, linavästrikku, erinevaid hanesid, sookurgi ja mitmeid rästaliike kohati täna väga paljudes linnades. Varastest rändlindudest kohati täna näiteks rägaparti, mets- ja punajalg-tildrit ning väikekajakat,» ütles Valker.

Eesti Ornitoloogiaühing avaldab linnade linnuvaatluspäeva lõplikud tulemused ja põhjalikuma kokkuvõte oma kodulehel esmaspäeval. Linnade linnuvaatluspäeva korraldab Eesti Ornitoloogiaühing 2002. aastast. Möödunud aastal said kõige linnurikkama linna tiitli lausa kaks linna – Haapsalu ja Tallinn –, millest kummaski registreeriti 71 linnuliiki.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles