«Eks ma selline endast targemate inimeste heade mõtete füüsiline elluviija olen,» tõdeb Ruttar Teär muiates.
Tema sõnul on kõik, mida ta varem teinud, suunanud ta lõpuks Tehnikaülikooli. «Varasem töökogemus on andud mulle teatava teadmiste pagasi ja loogilise mõtlemise ning haridustee on seda kinnistanud,» ütleb ta.
Varasemat tööelu iseloomustab ta sõnadega «kirjum kui sebra». Algas see juba üheksa-aastaselt ajalehepoisina, jätkus teismelisena karjas käies ja farmi abitööliseks olles ning gümnaasiumi suvevaheaegadel ehitajana nii siin- kui sealpool Soome lahte töötades.
Eesti Maaülikoolis tootmistehnikat õppides lisandus kogemustesse ka praktika Saaremaa Lihatööstuses mehaaniku rollis. «Lisaks käisin ülikooli kahel suvisel pausil Reval Autos lukksepaks ja kooli kõrvalt olin Olerexis tehnik,» jätkab Ruttar. «Ülikooli lõpetamise ja TalTechi tööle asumise vahel töötasin samuti autoremondilukksepana ettevõttes, mis on Hyundai, Citröeni, Izusu, Suzuki margiesindus Saaremaal.»
Väikelaevaehituse kompetentsikeskusse asus Ruttar tööle 2019. aastal mehaanik-laborandina. Seejärel sai temast katsete spetsialist ning eelmise aasta lõpust laborite peaspetsialist. Aga karjääri tegemine teda ei huvita: «Tahan vaid teha tööd, milles on võimalik omandada uusi oskusi ja teadmisi ning mille tegemine pakub mulle rõõmu.»
Ahvatles see, mida keegi teine ei tee
Ruttar märgib, et teda ärgitas TalTechi kandideerima tema eelkäija Madis Salumaa, kes soovis uusi väljakutseid, kuid ei tahtnud kollektiivi hätta jätta.
«Tundub, et ta nägi minus midagi. Mina nägin võimalust pea ees tundmatusse hüpata,» meenutab ta. «Lisaks kõigele muule – kui tihti avaneb võimalus teha tööd, mida keegi teine ei tee?»