E, 5.06.2023

Meremuseum tunnustas parimaid uurimistöid

BNS
Facebook Twitter
Comments
Näitus Lennusadamas.
Näitus Lennusadamas. Foto: Remo Tõnismäe

Neljapäeval täitub Eesti meremuuseumi 88. asutamisaastapäev ning sel puhul toimunud üliõpilastööde konkursi statuudi kohaselt kuulutatakse sel päeval välja parimad Eesti merendusajaloo teemalised uurimistööd.

Seekordsel konkursil märgiti eripreemiaga ära Ander Asbergi töö «Merinoorkotkaste tegevus kuni 1940.aastani» ja Ivar Treffneri töö «A 17th Century Fluit Wreck in Gulf of Finland».

Ander Asbergi diplomitöö «Merinoorkotkaste tegevus kuni 1940. aastani» on kaitseväe akadeemias kaitstud uurimistöö, mis keskendub noorsoo riigikaitse alasele kaasamisele Eesti vabariigis 1930. aastatel.

Hindamiskomisjon pidas töö peamiseks tugevuseks seni kasutamata allikmaterjali kasutamist, hõlmates nii arhiivisäilikuid kui ka perioodikat. Uurimistöö käigus läbi viidud intervjuud annavad mõtteainet ka tänapäeva kontekstis, kuidas kaasata noori nii riigikatse kui ka merenduse ajaloo valdkonda.

Ivar Treffneri magistritöö «17. sajandi flöidi vrakk Soome lahes» on kaitstud Tartu ülikooli ajaloo- ja arheoloogia teaduskonnas, mis keskendub Soome lahe suudmes avastatud, 17. sajandi hollandi laevatüübi - flöidi vraki kirjeldamisele.

Hindamiskomisjon pidas töö peamiseks tugevuseks töös kasutatud allikbaasi ja teema uudsust, kuna flöitidest pole merendusajaloolastel veel täielikku ülevaadet. Seega lisab uurimistöö uut teadmist 17. sajandi laevaehituse kohta.

Meremuuseumi algatatud üliõpilastööde konkursil võivad osaleda nii Eesti kui ka välismaa kõrgkoolides õppivad bakalaureuse- ja magistriastme tudengid, kelle Eesti merendusajaloo teemalisest lõputöö kaitsmisest pole möödas rohkem kui kaks aastat.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles