«Masinatel on oma hingeelu,» tunnistab Tallinna Tehnikaülikooli juhtivinsener. «Selle tundmaõppimine ning masina tööle saamine ongi üks mu raskeimaid ülesandeid.»
Merlin Liiv ütleb, et tema puhul on ametinimetus küllaltki eksitav. «Kui keegi küsib, kellena ma töötan, siis ma kunagi ei vasta «juhtivinsener», vaid vuristan ette kõik asjad millega tegelen,» tunnistab ta. «Mu töö ei hõlma ainult valge-kittel-seljas-laboritööd ning MacGyveri-laadset laborimasinate parandamist-hooldust-tööshoidmist,» loetleb Merlin, kes täidab juhtivinseneri ametiposti oma doktoriõpingutest saati ehk 2011. aasta sügisest.
Tema ülesannete hulka kuuluvad välitööd nii merel, järvedel kui ka maismaal, tudengitele/kooliõpilastele loengute pidamine, analüüsitud materjalist saadud andmete interpreteerimine ja teadusartikliteks vormistamine, uute meetodite õppimine nii Eestis (koduülikool, Tartu Ülikool, Eesti Maaülikool) kui ka välismaal (Läti ülikool, Põhja-Illinoisi ülikool) ning nende meetodite rakendamine TalTechis.
See, et ta pole «puhtakujuline» laboritöötaja, tuleneb eelkõige teda iga päev ümbritsevatest inimestest ehk nii instituudist kui ka oma töörühmast. «Sealtpoolt on alati tulnud tugev tõuge mitte jääda ainult laborisse kinni, vaid endiselt panustada ka kõigisse teistesse nimetatud tegevustesse. Mis on tegelikult ju suurepärane, nii saan igast maailmast tükikese,» on Merlin rahul.
Igal analüüsil kindel väljund
Laboris on tema vastutada orgaanilise aine element- ja isotoopkoostise määramine, lisandumas on vee isotoopide analüüs. «Analüüsin eelkõige materjali, millega töötab meie töörühm – järve- ja meresetete orgaaniline aine, aga ka teistlaadi orgaaniline materjal, nagu näiteks mammuti võha ja luude kollageen,» selgitab Merlin. «Lisandub analüüsimaterjal, mis tuleb teistelt instituudi või ülikooli töörühmadelt ning see, mis on meieni jõudnud ülikooliväliste koostööde raames.»