K, 7.12.2022

Meremuuseum kutsub kohtuma esimese eestlasega «ökopiraatide» seast

BNS
Meremuuseum kutsub kohtuma esimese eestlasega «ökopiraatide» seast
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hollandi kolmemastiline purjeõppelaev Gulden Leeuw. Lennusadam.
Hollandi kolmemastiline purjeõppelaev Gulden Leeuw. Lennusadam. Foto: Tairo Lutter

Eesti meremuuseum kutsub 29. novembril kohtumisele Martti Muttikuga, kes teadaolevalt esimese eestlasest meremehena osales maailma merelooduse kaitsmiseks ellu kutsutud missioonil.

Eesti meremuuseumi eestvedamisel toimuval Merefoorumil on võimalik kohtuda oma ala asjatundjatega, kes ühel või teisel moel panustavad merekultuuri arengusse. Sel korral on külas Martti Muttik, kes tänavu osales teadaolevalt esimese eestlasest meremehena Sea Shepherdi missioonil.

Ühendus Sea Shepherd on rahvusvaheline mittetulundusorganisatsioon, mille asutajat on nimetatud ka ökopiraadiks ning mille ainus missioon on kaitsta ja säilitada maailma ookeane ning mereloodust alates vaaladest ja delfiinidest kuni haide ja krillideni. Martti Muttik töötas vanemtüürimehena ühenduse laeval «Ocean Warrior». Merefoorumil ta räägib, mida pidi tegema missioonil osalemiseks, kes olid tema kaaslased laeval ja kuidas jõuti röövpüüdjate tabamiseni.

Merefoorum toimub Vallo Kelmsaare juhtimisel Lennusadamas 29. novembril algusega kell 18. Osaleda saab tasuta. Osalemiseks tuleb Merefoorumile registreeruda Eesti meremuuseumi kodulehel hiljemalt pühapäeval, 27. novembril. 

Märksõnad
Tagasi üles