RobotFalcon kaalub 0,245 kg ja selle tiibade suruulatus on 70 cm. Kahe propelleriga saavutab lennumasin kiiruseks kuni 15 m/s. Pea osasse on paigutatud ka kaamera, mille pilti näeb maapealne operaator 30 kaadrit sekundis.
Meeskond tegi kolme kuu jooksul korduvalt katseid ja ei leidnud, et linnud oleksid sellega ära harjunud – nad kartsid pistrikukujulist drooni hoolimata sellest, kui tihti nad seda nägid.
Võrdluseks kasutati veel üht tavalist laiatarbedrooni DJI Mavic Pro, mis kaalub 0,734 kg, diagonaali pikkus on 335 mm ja maksimaalne kiirus 18 m/s. Sellega võttis põldude linnuparvedest puhastamine kauem aega: pooled põldudest puhastati 100 sekundi pärast ja 80 protsenti 5 minuti pärast. RobotFalcon oli seega tõhusam kui droon: karjade lühiajalised juhuslikud maandumised pärast peletamist olid RobotFalconiga heidutuse korral harvemad (M = 0,2 maandumist «jahilennu» kohta) kui drooniga (M = 2,6 maandumist).
Võrreldes teiste meetoditega, millega puhastatakse põlde linnuparvedest heliga (lindude hädahüüd ja pürotehnika), põhjustas RobotFalcon parvede pikemalt eemalejäämist. Kuldnokkade parved hoidsid eemale näiteks keskmiselt 4 tundi pärast peletamist võrreldes vastavalt 1,83 ja 1,1 tunniga, kui neid heidutati hädakutsungite ja paukudega.
Kajakaparved jäid pärast RobotFalconiga peletamist eemale keskmiselt 3 tunniks, samas kui 1,5 tundi hoidis neid keskmiselt eemal kõlaritest lastav kajaka hädakisa.
Linnuparved on kohati nuhtluseks nii lennuväljadel, kus nad võivad lennukimootorisse sattuda ja rikke põhjustada kui ka põllumajanduses, kus võivad saaki hävitada. Kõikvõimalikud «hernehirmutised», paugutajad ja hädakutsungi hääled mõjuvad tiivulistele tavaliselt üsna lühikest aega ja nad tulevad tagasi. Robotpistrikku aga kardetakse püsivalt, nagu teisigi röövlinde, kuid elusat lindu on raske «palgale» võtta. Röövlinnukujuline droon aga asendab neid kuulekana ja peletab sama hästi või isegi paremini kui päris pistrik. Pealegi on rabapistrik Eestis kaitsealune ja viimastel aastatel on siin kohatud vaid üksikuid isendeid. Robot oleks talle heaks asenduseks. Lisaks tõuseb robot alati lendu, kui peremees soovib ja suundub otse linnuparve ära ajama ilma muudele ahvatlustele allumata.