Tallinna Ülikoolis saab homme ja ülehomme värvide tähendust õppida

teadus.postimees.ee
Copy
Foto: Then Chih Wey

8. ja 9. septembril on võimalik Tallinna Ülikoolis kuulata ettekandeid maailma juhtivatelt värviteadlastelt. Käsitlemisele tuleb avar teemadering, kus värvide tähendusvälju analüüsitakse erinevate kultuuride ja ajastute kontekstis.

Konverents «Progress in Colour Studies (PICS2022)» peaesinejad on maailma juhtivad värviteadlased Delwin Lindsey Ohio riiklikust ülikoolist, Angela Brown Taanist Roskilde ülikoolist, Carsten Levisen ning Galina Paramei Liverpooli Hope'i ülikoolist.

Lisaks osalevad PICS-konverentside asutajaliige, tuntuim värve uuriv keeleteadlane Carole Biggam Glasgow ülikoolist ning Eesti kuulsaim värviuurija, keeleteadlane Urmas Sutrop Tartu Ülikoolist.

Värvide uurimine on interdistsiplinaarne teadus – konverentsil osalevad lingvistid, psühholoogid, kirjandusteadlased ja eksootiliste keelte uurijad. Konverentsi peakorraldaja on Humanitaarteaduste instituudi lingvistika ja tõlketeaduse dotsent Mari Uusküla. Konverents viiakse läbi koostöös Viini ülikooli järeldoktorandi Domicele Jonauskaitega.

PICS-konverentsid sai alguse Šotimaal Glasgow ülikoolis aastal 2016.

Konverentsi programm on siin: https://www.tlu.ee/en/pics2022/programme

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles