Zuckerberg lasi valmis meisterdada roboti, mis teeb igaühest kunstniku

tehnika.postimees.ee
Copy
Kui tehisintellekt saab esimeste joonte põhjal aru, mida inimene tahab joonistada, siis teeb masin sellest ülirealistliku pildi, mis siiski erinevaid asju kokku pannes võib üsna sürrealistlik välja kukkuda.
Kui tehisintellekt saab esimeste joonte põhjal aru, mida inimene tahab joonistada, siis teeb masin sellest ülirealistliku pildi, mis siiski erinevaid asju kokku pannes võib üsna sürrealistlik välja kukkuda. Foto: META

Meta ehk endise nimega Facebooki tegevjuht Mark Zuckerberg näitas nende uue superarvuti sees pesitseva tehisintellekti uut oskust: kui inimene joonistab ette lihtsa visandi, oskab tehismõistus selle realistlikuks pildiks maalida. See omadus on kasulik näiteks Metaversumi tehismaailma sisustamisel. Zuckerberg loodab, et see saab peagu Facebooki asendajaks, kus inimesed suhtlemas hakkavad käima. 

Veebruaris näitas Zuckerberg Metaversumi esimesi visandeid, siis oli tehisintellekti Builder Bot oskus inimese häälega antud kirjelduste järgi maailma luua: randa, puid, maastikku, tavalisi asju kasutaja ümber. Nüüd on masinõppel uus oskus –inimese joonistatud lihtsate kujundite põhjal üsna realistliku pildi maalimine.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles