«Vahtraninaga» saab pool tundi lennata, kui mootor külge panna

Kaido Einama
, ajakirjanik
Copy
Vahtraseemnest inspiratsiooni saanud droon võib isegi filmida ja sobib nii luure- kui päästevahendiks.
Vahtraseemnest inspiratsiooni saanud droon võib isegi filmida ja sobib nii luure- kui päästevahendiks. Foto: Songnan Bai / Pakpong Chirarattananon / Hong Kongi Linnaülikool

«Vahtraninad» on vahtraseemned, mis varustatud ühe tiivaga, et emapuust võimalikult kaugele liuelda. Tavaliselt kipub see langemine kestma vaid mõnikümmend sekundit, kuid oma aerodünaamika ja lennuomaduste poolest on see looduses leiduv propeller siiski piisavalt geniaalne, et teadlased otsustasid sama konstruktsiooni droonimootoriga katsetada. Tulemuseks on väike lennumasin, mis püsib õhus muljetavaldavalt kaua.

Hong Kongi ülikooli kolm teadlast Songnan Bai, Qingning He ja Pakpong Chirarattananon ehitasid valmis lennumasina, mis koosneb kahest vahtraseemne tiiba jäljendavast labast. Põhimõtteliselt oleks võinud võtta tiivamaterjali ka loodusest, aga kuna mootorid, aku ja juhtmed tuli nendele külge kinnitada, siis kasutati ikkagi tehismaterjali, mis siiski oma kujuga loodust imiteerib.

Tehistiivad on vahtra omadest tunduvalt suuremad, et jaksaks lisakoormust pardale võtta ja 250 mAh mahutavusega akut vedada.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles