R, 9.06.2023

ELi edukaim kosmosemõjuisik: «Mina Marsile ei taha!»

Mariliis Kolk
, reporter-toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Remco Timmermans.
Remco Timmermans. Foto: Erakogu

Juba mitmendat korda Euroopa Liidu olulisima kosmosemõjuisiku tiitliga pärjatud Remco Timmermans on oma juriidilise pesa ehitanud Eestisse. Enne, kui see Hollandist pärit Ühendkuningriigis tegutsev mees 2017. aastal Tallinna lennujaamas maandus, eeldas ta, et  saabub ilmselt justkui väikesele Venemaale. Suur oli aga tema üllatus, kui selgus, et just see väikeriik oma e-residentsuse programmiga aitab tal Brexiti-järgses maailmas oma sõnumeid levitada. Nimelt püüab see mees oma ettevõttega SpaceSide OÜ maailmale selgeks teha, et kosmos ei kuulu vaid miljardäridele – see on eluliselt oluline meile kõigile. Ta tahab kosmose «Maale tuua».

Teid on juba kaks korda ELi mõjukaima kosmoseinfluenceri tiitliga pärjatud. Mida see õigupoolest tähendab?

Üks Brüsseli agentuur analüüsib igal aastal, kes kui palju on Euroopa Liidu tasandi poliitikat suutnud mõjutada – sealhulgas näiteks seda, kui palju Europarlamendi liikmeid teie kontosid jälgib ja teiega suhtleb. Kategooriaid on erinevaid ja üks neist on ka kosmos. See on päris lahe, ma ei ela ju isegi Brüsselis.

Seal on siis üsna vähe pistmist nende stereotüüpsete mõjuisikutega, kes Instagramis toidupilte jagavad?

Väga palju sellist tõesti ei ole – suurem osa mu tööst on B2B turundus. Aga ma püüan ka laiemat üldsust kosmoseteemadel harida. Minu jaoks on see töö ja hobi korraga ja ma olen tõeline nohik. Mul on selle ala vastu suur kirg ja õnneks saan ma ka süvitsi aru, kuidas asjad kosmosemaailmas töötavad. See tähendab, et ma oskan teiste nohikutega rääkida, sest nohikud vihkavad, kui keegi teeb tehnoloogiate kirjeldamisel vigu.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles