New Scientist ⟩ USA kasutab õhurünnakute juhtimiseks tehisintellekti

David Hambling
, New Scientist, kaasautor
Copy
Tehisintellekt ühendati õhujõudude hajutatud ühisesse maapealsesse süsteemi (DCGS), milles on kokku kogutud andmed erinevatest allikatest, sealhulgas MQ-9 Reaper droonidest (pildil).
Tehisintellekt ühendati õhujõudude hajutatud ühisesse maapealsesse süsteemi (DCGS), milles on kokku kogutud andmed erinevatest allikatest, sealhulgas MQ-9 Reaper droonidest (pildil). Foto: Tsgt. Emerson Nunez/Us Air

USA sõjavägi on õhujõudude peasekretäri Frank Kendalli sõnul hakanud õhurünnakute juhtimiseks kasutama tehisintellekti. Air Force Associationi, õhu- kosmose ja küberkonverentsil National Harbouris 20. septembril ütles Kendall, et USA õhujõud on «esmakordselt võtnud toimivas hävitusahelas kasutusele tehisintellektil põhinevad algoritmid.»

Kendall ütles, et selle kasutamine kujutab endast «üleminekut katsetamistelt tõelisele sõjalisele võimekusele», kuid ei jaganud üksikasju rünnaku kohta, ei seda kas seda tehti drooni või piloodilennuki poolt ning kas oli tsiviilohvreid.

See nn hävitusahela protsess hõlmab info kogumist, selle analüüsimist ja relvade suunamist sihtmärgi hävitamiseks. Tehisintellekt ühendati õhujõudude hajutatud ühisesse maapealsesse süsteemi (DCGS), milles on kokku kogutud andmed erinevatest allikatest, sealhulgas MQ-9 Reaper droonidest. DCGS kogub ja analüüsib rohkem kui 1200 tunni mahus videomaterjali päevas ning õhujõud üritavad selle protsessi töömahukamaid osi automatiseerida, näiteks automatiseeritult tuvastada sihtmärke.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles