Eesti noorte teaduste akadeemia valis uue presidendi ja juhatuse

Copy
Tallinna Tehnikaülikooli teadlane dr Maarja Grossberg valiti Eesti Noorte Teaduste Akadeemia uueks presidendiks.
Tallinna Tehnikaülikooli teadlane dr Maarja Grossberg valiti Eesti Noorte Teaduste Akadeemia uueks presidendiks. Foto: Raul Mee / Scanpix

ENTA valis uueks presidendiks TalTechi professori, 2021. aasta Eesti Vabariigi tehnikateaduste alase teaduspreemia laureaadi ja materjaliteadlase Maarja Grossbergi.

Viieliikmelisse juhatusse valiti ka Tartu Ülikooli kaasprofessor ja arheokeemik Ester Oras, Tartu Ülikooli IT-õiguse teadur Helen Eenmaa, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia muusikapsühholoogia teadur Marju Raju ja TalTechi andmeteaduse dotsent Innar Liiv.

Uus juhatus plaanib jätkuvalt seista noorteadlaste huvide eest, eriti selles, mis puudutab teadusrahastust ja karjääritrajektoori, panustada teaduse populariseerimisse ja Eesti ühiskonna teaduspõhisusse. Uuele juhatusele soovib edu lahkuv juhatus: Mario Kadastik, Tuul Sepp, Katrin Tiidenberg, Innar Liiv, Anastasiya Astapova.

ENTA on iseseisev, 2017. aastal asutatud mittetulundusühing, mille eesmärgiks on esindada Eesti noorte teadlaste huve, panustada teaduse ja ühiskonna arengusse ning selgitada ja suurendada teaduse rolli ühiskonnas. Eesti Noorte Teaduste Akadeemia liikmed on väljapaistvad ja aktiivsed doktorikraadiga kuni 41-aastased teadlased ning juhatuse volitused kestavad kaks aastat.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles