Ornitoloogiaühing kutsub lihavõtetel linde vaatlema

Copy
Linnuvaatlus.
Linnuvaatlus. Foto: Margus Ansu

Käesoleval nädalavahetusel innustab ornitoloogiaühing nii lapsi kui täiskasvanuid vaatlema kodu ümbruses tegutsevaid linde.

Lihavõtte linnuvaatuspäevadel saavad osaleda kõik, kes tunnevad ära tuntumad linnuliigid. Samuti on see hea võimalus tundma õppida uusi liike. Vaatluspäevadel 3. ja 4. aprillil tuleb kirja panna nähtud ja kuuldud liigid, samuti hinnata lindude arvukust. Vaatlusi saab teha enda valitud ajavahemikus oma koduaias või pikemal jalutuskäigul. Avalikus ruumis liikudes tuleb kindlasti kinni pidada 2+2 reeglist ja muudest kehtivatest piirangutest.

Vaatlusandmed palutakse hiljemalt pühapäeva õhtuks sisestada rakenduse Legulus kaudu või andmehalduse keskkonnas PlutoF, kust need jõuavad portaali eElurikkus. Kui arvuti või nutiseadme kasutamise võimalus puudub, võib vaatlusandmed saata ka tavapostiga Eesti Ornitoloogiaühingule aadressil Veski 4, Tartu. 

Lindude määramiseks saab lisaks linnumäärajatele kasutada ka nutirakendust «Eesti linnud» või küsida abi ornitoloogiaühingu Facebooki grupist. 

Ornitoloogiaühing korraldab lihavõtte linnuvaatluspäevi alates 1998. aastast, mullu jäid vaatluspäevad eriolukorra tõttu ära.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles